Jak stracić zbędne kilogramy po przekroczeniu 30 roku życia?

Może to z powodu siwego włosa, który właśnie zauważyłaś, a może to pierwsze zmarszczki, które nie znikną po uśmiechu – wkraczanie w swoje lata trzydzieste bez wątpienia powoduje nowe zmartwienia, a utrata wagi w tym wieku jest jedną z największych bolączek.

Dlaczego utrata wagi po 30-ce jest trudniejsza?

Jakby utrata wagi nie była już wystarczająco trudna, nauka mówi, że im starszy jesteś, tym trudniej jest nie tylko utrzymać i zbudować mięśnie, ale także spalić tłuszcz. Do tego wszystkiego dochodzi zalew nowych i coraz większych obowiązków związanych z zakładaniem rodziny i awansami zawodowymi, które przeszkadzają w niegdyś rutynowych zajęciach spinowych, czy cotygodniowym przygotowaniu obiadu.

Myśl o przejściu na kolejną dietę może być bardzo zniechęcająca, ale dobra wiadomość jest taka, że nie musisz – i nie powinnaś. Teraz nadszedł czas, aby zacząć wprowadzać w swoje życie mądre zmiany, które pomogą Ci zrzucić kilogramy po 30-ce.

Zasada #1 Jedz więcej białka na śniadanie!

W miarę starzenia się wszyscy mamy wolniejszy metabolizm, ale możemy z tym walczyć, upewniając się, że w naszym organizmie masa mięśniowa ma się całkiem dobrze. Jednym ze sposobów jest uzupełnienie zapasów żywności i składników odżywczych – w szczególności białka. 20-30 grama białka na posiłek to zalecana porcja dla większość kobiet – szczególnie podczas śniadania.

Zwróć większą uwagę na produkty, takie jak:

  • jajka,
  • produkty z pełnego ziarna,
  • chuda szynka o niskiej zawartości sodu,
  • indyk,
  • jogurt grecki z orzechami i owocami.

To gotowe inspiracje na parfait śniadaniowy, które pomogą Ci zmieścić się w tych gramach na początku dnia. W internecie również znajdziesz przeróżne pomysły na najlepsze pomysły na śniadania wysokobiałkowe, z których możesz czerpać te wszystkie korzyści, jakie wesprą Cię w walce ze zbędnymi kilogramami.

Zasada #2 Unikaj sztucznych słodzików.

Spożywanie sztucznych substancji słodzących może:

  • zwiększyć apetyt,
  • doprowadzić do nadmiernego spożycia kalorii.

Kiedy jesz coś słodkiego, Twój mózg myśli, że dostaje coś wysokokalorycznego. Gdy nie dostarczasz mu tych kalorii, Twoje ciało szuka ich gdzie indziej. Te sztuczne słodziki są nawet w smaku słodsze od prawdziwego cukru, w wyniku czego wprawiają mózg i ciało w tryb szalonego poszukiwania słodyczy i mogą powodować nadmierne przejadanie się.

Zasada #3 Jedz regularnie.

Aby utrzymać efektywne spalanie kalorii w organizmie, ważne jest, aby jeść regularnie, co kilka godzin. Nasz metabolizm spada o 1-2 procent na dekadę po 25 roku życia, dlatego zaleca się spożywanie mini posiłków w ciągu dnia, aby o niego zadbać.

Kiedy jemy, nasz metabolizm przyspiesza, ponieważ musimy trawić i wchłaniać żywność, więc jedząc sześć małych posiłków dziennie zamiast jednego dużego posiłku dziennie, możesz utrzymywać metabolizm na optymalnym poziomie. W międzyczasie możesz sięgać po reduktory tłuszczu, jak Therma Line, Chia Shake czy ActiveLab – które zostały zaprojektowane z myślą o paniach dbających o sylwetkę w tym wieku.