Jak wybrać ochraniacz do łóżeczka?

Bycie mamą, tatą, rodzicem zawsze stawa przed człowiekiem nowe wyzwania, bez względu na to czy i jak długo przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Przyszły rodzic zadaje sobie wiele pytań dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa maluszka. Niewątpliwie jednym ze sposobów na dbanie nie tylko o komfort ale i o bezpieczeństwo małego człowieka jest inwestycja w odpowiednie łóżeczko oraz ochraniacz.

Wprawdzie w dzisiejszych czasach szczebelki w łóżeczkach dla dzieci są dość gęsto rozmieszczone, jednak nadal istnieje ryzyko, iż dziecko może zaklinować między nimi główkę lub inną część ciała. Dlatego warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości ochraniacz do łóżeczka.

Wybierając ochraniacz na szczebelki należy zwrócić uwagę na:

– sposób w jaki mocowany jest materac (sznurki, napy, tasiemki muszą być wykonane z mocnych, solidnych materiałów, których dziecko samodzielnie nie rozwiąże czy nie odepnie);
– materiał- koniecznie naturalny, miękki i przyjemny w dotyku np. bawełniany;
– wymiary – odpowiednie do wysokości i szerokości szczebelków i łóżeczka dziecka;
– wiek dziecka i ruchliwość dziecka – im dziecko starsze i bardziej ruchliwe tym wyższej jakości ochraniacz należy zakupić;
– długość – na rynku dostępne są materace krótkie ( lepsze na ciepłe pory roku) oraz długie (na chłodne pory roku);
– wzór oraz odcień – bardzo istotne nie tylko ze względów estetycznych ale również z punktu widzenia samopoczucia dziecka, wzór powinien być przyjazny, nie wzbudzający negatywnych emocji np. lęku, strachu.
– opinie innych rodziców – jeśli mamy możliwość warto skonsultować się z opinią doświadczonych rodziców czy położnej.
Dokonując wyboru kierujmy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem oraz intuicją.