Salon w stylu francuskim

Jeśli lubisz prostotę z nutą fantazji, styl francuski w salonie jest bardzo dobrym wyborem. O jego wspaniałości decydują odpowiednie dodatki oraz przestronność pomieszczeń. Jednak można go zastosować nawet w mały mieszkaniu należy tylko zastosować się do kilku wskazówek:

1. Nie wolno zapominać o pięknych materiałach i jasnych tkaninach. Tekstylia w tym stylu stanowią bardzo istotną sprawę. Zarówno firanki jak i zasłony powinny być z jak najlepszych materiałów.

2. Kolory w salonie powinny być utrzymane w tonacjach pastelowych, a meble białe z elementami złoconymi, koniecznie chociaż jeden element np. komoda powinien być wykonany z drewna.

3. Na jednej ze ścian zastosujmy tapet, a obicia mebli tapicerowanych powinny być w kwieciste wzory, co nada odpowiedniego charakteru w salonie

4. Jako dodatkowe źródło światła wybierajmy lampy z abażurami wykonane z tkanin, jako dodatek sprawdzą się wiszące kryształy lub pasmanteria.

5. Wnętrze salonu powinno być jak najbardziej przestronne dlatego świetnie sprawdzi się w tym przypadku otwarta kuchnia lub duże okna najlepiej z wyjściem na taras.

6. Świetnym przełamaniem do jasnych kolorów będzie bardzo modna w tym sezonie matowa czerń. Można w tym kolorze zamontować drzwi pokojowe lub jeżeli zdecydowaliśmy się połączyć kuchnię z salonem, kuchenne fronty meblowe.

W stylu francuskim mamy wielkie pole w aranżacji wnętrza. Możemy zestawiać ze sobą rozmaite meble, które będzie charakteryzować lekkość form i elegancja dodatków. Dodanie złotych elementów do pomieszczenia sprawi, że efekty nas zaskoczą.