Jak wpuścić nieco więcej światła do pomieszczeń?

Każde wnętrze powinno posiadać jak najlepszą atmosferę, ma na to wpływ wiele czynników. Jednym z nich o którym się dosyć często zapomina jest światło. Nie chodzi mi tu o dopasowanie pomieszczeń pod względem kierunków świata, tak by słońce padało z odpowiedniej strony. Radziłbym postarać się o dobre zagospodarowanie przestrzeni poprzez zmianę ścianek.

Wykorzystanie półek pozwala zwiększyć ilość światła

Ogółem w przypadku różnych pomieszczeń nie jest powiedziane że muszą je dzielić grube mury, które zasłaniają wszystko aż do sufitu. Radziłbym przemyśleć inny wariant, który nie jest tak radykalny, a dzięki temu pozwala na swobodny przepływ światła. Dobrze byłoby zastosować jakiegoś rodzaju półki, czy też szafki mające wysokość mniej więcej drzwi.
Dzięki temu światło oraz powietrze będą swobodnie się poruszały. Jest to spora zaleta bo nie będzie takiego zaduchu, który mógłby być w przypadku małych pomieszczeń. Natomiast jeśli chodzi o światło to dzięki temu że jego promienie będą swobodnie padać przez całe pokoje to nie trzeba się martwić o zbytnie zaciemnienie. Według mnie dobrze byłoby się zastanowić nad tego rodzaju rozwiązaniami. Jestem pewien że mogą przypaść do gustu wielu osobom. Nie jest także złym pomysłem zastosowanie jakiegoś rodzaju zasłon czy parawanów o dosyć
luźnej konstrukcji, dzięki czemu widoczność nie będzie zła. Oczywiście mówię to raczej o salonie, przedpokoju i podobnych pomieszczeniach gdzie nie trzeba tak dbać o prywatność. Myślę że jakieś półki są na tyle odgradzające przestrzeń że każdy poczuje się rozluźniony, a jednocześnie atmosfera będzie dobra dzięki powiększeniu wizualnym tych przestrzeni.

Nie można zawsze trzymać się schematów. To że w innych domach wszystkie pomieszczenia są od siebie oddzielone nie oznacza że u was także ma tak być. Dobrze byłoby przemyśleć rozwiązania takie jak to które przedstawiłem. Często dobrym wyborem jest połączenie ze sobą różnych pomieszczeń.