Jak uniknąć typowych problemów z zarostem?

Niezależnie od tego, czy zapuszczasz swoją pierwszą brodę, czy nosisz brodę od dziesięcioleci, każdy mężczyzna w swojej karierze brodacza prędzej czy później popełnia typowe błędy w pielęgnacji brody. Aby więc Ci pomóc w zminimalizowaniu szkód z tego wynikających, zebraliśmy tutaj wskazówki, które pomogą Ci ich unikać.

Olejek – nie nakładaj go na brodę

To błąd numer 1 w pielęgnacji brody, który widzimy każdego dnia i całkowicie rozumiemy dlaczego. Większość firm radzi po prostu wcierać olejek do brody w brodę, prawdopodobnie dlatego, że chcą sprzedać Ci więcej. Jednak prawda jest taka, że nakładanie olejku do brody wyłącznie na brodę nie jest właściwym sposobem jego użycia!

Owszem już sama nazwa: olejek do brody – wydaje się sugerować, że należy nałożyć go na brodę, prawda? Niestety nie. No cóż, w każdym razie nie do końca. Prawdziwe zalety olejku do brody pojawiają się, gdy nałożysz go na skórę pod brodą. To jednak zrozumiałe, że nazwa olejek na skórę pod brodą byłaby mniej chwytliwa niż olejek do brody – stąd tyle błędów wśród męskiego grona korzystającego z tego produktu do pielęgnacji.

Nie przycinaj brody, gdy jest mokra

Przycinanie brody może być najtrudniejszym aspektem posiadania brody, a jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy tej okazji – jest przycinanie brody, gdy jest mokra. Kiedy broda jest mokra lub nawet wilgotna, woda prostuje włosy, powodując, że są one dłuższe niż zwykle.

Po całkowitym wyschnięciu broda nieznacznie się skróci i ułoży w miejscu, w którym będzie elementem wyglądu codziennego. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem przycinania poczekać, aż całkowicie wyschnie i każdy barber może Ci to potwierdzić.

Nie przycinaj brody zbyt często

Często brodacze narzekają, że ich brody rosną zbyt wolno, podczas gdy rzeczywistość jest taka, że przycinają je zbyt często, próbując wyciąć wszystkie wypadające włosy i utrzymać brodę przez cały czas w idealnym kształcie. Rozumiemy, że chcesz, aby wszystko wyglądało świetnie, i w żadnym wypadku nie uważamy, że powinieneś po prostu odpuścić sobie przycinanie, ale wiedz, że jest złoty środek.

Jeśli chcesz wydłużyć swoją brodę, zalecamy zapuszczanie jej bez przycinania przez 90 dni. Jeśli po drodze wyrastają jakieś dzikie włosy, które wyrastają nie wiadomo skąd (co się zdarza – częściej niż myślisz), śmiało je przytnij, ale nie rób żadnego konkretnego przycinania. Kiedy dojdziesz do 90 dni, będzie to dobry moment na wykonanie bardzo delikatnego modelowania, aby je wyrównać. Gdy oddasz się w ręce doświadczonego barbera – na pewno wszystko będzie dobrze.