Jak zabezpieczyć kampera przed kradzieżą?

W dzisiejszych czasach podróżowanie na własną rękę po terenach Polski oraz za granicą jest bardzo popularne. W tym celu coraz więcej osób wyposaża się w komfortowe oraz wygodne podczas podróży kampery. Niestety w czasie pobytu na parkingach trzeba zadbać o to, aby zagwarantować każdemu pojazdowi właściwe bezpieczeństwo. Jakie są sposoby na zabezpieczenie kampera przed kradzieżą?

Dlaczego trzeba chronić swój kamper podczas podróży?

Podróżowanie kamperem to coś bardzo atrakcyjnego i przyjemnego. Niejedna osoba podkreśla, że jest to wspaniałe doświadczenie, które zapewnią ogromne możliwości. Niestety, wciąż głośno jest w kwestii okradania kamperów. W związku z tym faktem warto jeszcze przed wyruszeniem w podróż, podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby nie dopuścić do kradzieży sprzętu, jaki znajduje się na wyposażeniu mobilnego domu czy też całego pojazdu.

Na szczęście współcześni producenci, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich pojazdów, oferują wysokiej jakości zabezpieczenia. Są nimi między innymi okno dachowe do kampera ze specjalnym systemem antywłamaniowym, immobilisery, alarmy, blokady skrzyni biegów czy kierownicy oraz najróżniejsze zabezpieczenia mechaniczne, oraz ukryte wyłączniki, które uniemożliwiają odpalenie pojazdu.

Drzwi i okno dachowe do kampera — jak je zabezpieczyć?

Istotną kwestią jest to, aby w czasie podróżowania odpowiednio zabezpieczyć drzwi i okno dachowe do kampera. Niejednokrotnie zdarza się, iż złodzieje mają na celu kradzież zawartości schowków znajdujących się w pojeździe, takich jak na przykład te, umieszczone pod częścią sypialnianą kampera. Typowi złodzieje często decydują się na wejście do środka pojazdu przez otwarcie okna, a łupem staje się znajdujący się wewnątrz kampera wartościowy aparat fotograficzny lub laptop. Uniknięcie kradzieży wartościowych przedmiotów jest możliwe tylko wtedy, gdy drzwi i okno dachowe do kampera zostaną odpowiednio zabezpieczone

Alarm i czujki — niezawodny system ostrzegania przed kradzieżą

Od lat całkowicie sprawdzonym zabezpieczeniem przed kradzieżą każdego pojazdu jest bez wątpienia alarm z czujnikami ruchu. Każdy skuteczny system alarmowy efektywnie odstrasza każdego amatora łatwego łupu
Obecnie w sprzedaży dostępne są nowoczesne oraz całkowicie skuteczne alarmy cyfrowe. Ich dużą zaletą jest łatwy montaż. Co więcej, każdy właściciel dzięki specjalnej aplikacji na urządzeniu mobilnym ma pełny wgląd do informacji przesłanych przez szybę CAN, takich jak napięcie akumulatora czy status stacyjki.