Sezon komunijny coraz bliżej — jak dobrze się przygotować?

Odpowiedni dobrany strój komunijny, szereg dodatków, fryzura, książeczka, komunijne dewocjonalia czy świeca komunijna, to szereg rzeczy, o których nie można zapomnieć w czasie przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, by się dobrze przygotować?

Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami

Już niebawem rozpocznie się sezon komunijny. Pierwsze tegoroczne komunie święte rozpoczną się już na początku maja. Nadszedł więc czas na rozsyłanie zaproszeń, dopięcie szczegółów ubiorów komunijnych oraz rozejrzenie się za prezentami. Zapewne każdy rodzic ma już za sobą etap poszukiwania miejsca na przyjęcie komunijne. Ostatnimi czasu można było zaobserwować wzmożoną częstotliwość wpisywań takich fraz, jak np. „catering Łódź”. Tak więc pewnie można stwierdzić, że znaczna część rodziców wybrała opcję zamówienia pożywienia na tę uroczystość w konkretne miejsce.

Bez względu na miejsce przyjęcia komunijnego, do gości powinny już dotrzeć zaproszenia na I Komunię Świętą. Rodzice, którzy jeszcze ich nie wysłali, powinni jak najszybciej to zrobić.

Odpowiedni ubiór to sprawa, na którą należy zwrócić szczególną uwagę

Każdy rodzic świetnie sobie zdaje sprawę z tego, że nadszedł czas, w którym trzeba dopiąć kwestie zawiązane z ubiorem komunijnym swoich pociech. W ofertach sklepów z artykułami na I Komunię Świętą bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie, a teraz jest pora, w której wszystko zdąży jeszcze dotrzeć z odpowiednim wyprzedzeniem. Sukienki komunijne da dziewczynek, garnitury komunijne dla chłopców, alby komunijne, szereg dewocjonaliów, artykułów komunijnych, dodatków (książeczek do I komunii, różańców, świec komunijnych, pamiątek I komunii, halek, wianuszków czy bielizny komunijnej) to wszystko można spotkać w jednym miejscu, a mianowicie w sklepie poświęconym I Komunii Świętej.

Oczywiście przed zamówieniem kreacji komunijnej, akcesoriów czy dodatków, trzeba dokonać starannego wyboru. Wiele razy można spotkać się z sytuacją, w której rodzice nie są pewni, czy konsultować zakupy ze swoimi dziećmi. Bez wątpienia tak. Dziecko powinno wiedzieć wcześniej o planowanym ubiorze – jak również powinno zaakceptować taki wybór. Takie niedomówienia mogą popsuć nastrój komunijny zarówno dzieciom, jak i również rodzicom. Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, a mianowicie to, że dziecko powinno odczuwać, i jest to dla niego bardzo wyjątkowy dzień, w którym wygląda tak, jak sobie samo wymarzyło, a nie jak wymarzyli sobie rodzice.