Potrzebujesz pomocy prawnej? Zobacz jak znaleźć dobrego specjalistę.

Nikt nie chciałby znaleźć się w sytuacji, w której o jego przyszłości będzie decydowało kilka osób na sali sądowej. Niestety praktyka niejednokrotnie weryfikuje nasze oczekiwania oraz zmusza do podjęcia decyzji, których nie chcielibyśmy podejmować. Przykładem jest na przykład wybór adwokata, ponieważ to od jego umiejętności może zależeć sytuacja w trakcie oraz po rozprawie.

Czym cechuje się dobry adwokat?

Wiele osób poszukuje pomocy prawnej w pobliskich kancelariach lub w Internecie. Wielkość tego problemu można zauważyć, spoglądając na częstotliwość wyszukiwań w Google takich fraz, jak np.   „porady prawne Kraków” czy „dobry adwokat Warszawa”.

Decydując się na poszukiwanie adwokata osobiście, warto wziąć pewne cechy, które świadczą o jego profesjonalizmie, a są nimi:

  • Pewność siebie – adwokat, który po przedstawieniu problemu, wie, jak postępować w danej sytuacji oraz ma ciekawy pomysł na rozwiązanie problemu, to z pewnością dobry wybór.
  • Uporządkowanie miejsca pracy – może i jest to aspekt drugorzędny, jednak sporo mówi o charakterze oraz sposobie pracy adwokata. Tak więc uporządkowane biurko oraz schludny wygląd, to kwestie, które świadczą o rzetelnym podejściu do pracy.
  • Umiejętność przedstawiania faktów – jest to ogromna zaleta adwokata, ponieważ powinien on nie tylko znaleźć wyjście z problemu, ale również przedstawić je w sposób zrozumiały.
  • Kontakt wzrokowy – jeśli adwokat patrzy prosto w oczy, o najprawdopodobniej potwierdza jego pewność siebie.

W jaki sposób znaleźć dobrego adwokata?

Szukając profesjonalnej pomocy, należy zwrócić uwagę na:

  • Umiejętności, osiągnięcia i specjalizację. Znaczna część adwokatów lubi się chwalić swoimi sukcesami. Warto sprawdzić, czy obejmują one tę samą specjalizację, którą jesteśmy zainteresowani. W takim przypadku skorzystanie z pomocy takiego adwokata może okazać się najlepszym sposobem na poradzenie sobie z problemami.
  • Nie należy szukać osób, które znają się na wszystkim. Nie ma adwokata, który odnosi sukcesy w każdej dziedzinie działań prawnych. Obszar specjalizacji jest po prostu za obszerny.
  • Doświadczenie adwokata nie zawsze jest istotne. Specjalista, który przez kilkanaście lat działał jedynie w jednej branży, może okazać się mniej skuteczny niż ten, który prowadzi swoją działalność krócej, jednak jest bardziej zorientowaną i ambitną osobą.