Pierwsze sprzęty w domowej siłowni – pomożemy Ci je wybrać

Akcesoria do ćwiczenia w domu – mata

Mata treningowa to sprzęt, bez którego nie wyobrażamy sobie domowej siłowni. Powinniśmy się w nią wyposażyć już na samym początku sportowej przygody. Po pierwsze ćwiczy się na niej zdecydowanie wygodniej niż na dywanie, lub co gorsza gołej, twardej podłodze. Po drugie maty powinny być antypoślizgowe, więc stosując je, dbamy o własne bezpieczeństwo. Po trzecie w trakcie treningu będziesz używać sprzętów, które upadając na panele, czy płytki mogę je uszkodzić. Po czwarte mata to też element amortyzacji, dzięki któremu ulżysz swoim stawom (szczególnie jeżeli ćwiczysz bez butów), a do tego wyciszysz odgłosy treningu, za co domownicy i sąsiedzi na pewno będą Ci wdzięczni. Możesz nie mieć budżetu na inne akcesoria do ćwiczeń w domu, ale mata musi być!

Akcesoria do ćwiczenia w domu – trening cardio

Trening cardio w domu to drażliwy temat. Kojarzymy go, albo z rowerkiem, który poza treningiem robi za wieszak na ubrania, albo z bardzo obciążającymi stawy skokami, które dodatkowo zwykle na pasują sąsiadom. Na szczęście i na to mamy rozwiązanie. Jeżeli szukasz czegoś, co łatwo ukryć, pozwoli Ci wykonać treningi kondycyjny, a jednoczenie nie rozprosz podczas oglądania ulubionego serialu, to zainteresuj się stepperem. W czasach gdy wszystko jest zdalne i nie mamy po co wychodzić z domu, spacer w miejscu jest świetnym rozwiązaniem, a po wszystkim schowasz go za kanapę, pod łóżko lub do szafy.

Akcesoria do ćwiczenia w domu – coś dla mięśni

Jednym z podstawowych celów treningu w domu jest poprawa naszej sylwetki, a to nierozerwalnie wiąże się z pracą naszych mięśni. Nawet jeżeli nie chcemy budować masy mięśniowej, to warto je stymulować do utrzymania obecnej, dzięki czemu kończąc odchudzanie uzyskamy nie tylko redukcję tkanki tłuszczowej, ale też odsłonimy piękne, kształtne mięśnie. Idealnym rozwiązaniem w tym celu będą kettle. To forma odważników w kształcie kuli, na szczycie której znajduje się rączka. Kettlebells to bardzo uniwersalne narzędzie treningowym, które będzie jednocześnie wyzwaniem kondycyjnym, a z drugiej porządnie będzie stymulować mięsnie do pracy.