Krzesło do wanny – klasyczne, obrotowe, z oparciem, czyli jaki model wybrać

Krzesło do wanny to bardzo praktyczne rozwiązanie, które polecane jest nie tylko w przypadku osób starszych i schorowanych. Ten prosty gadżet jest w stanie znacznie ułatwić życie nawet młodym i sprawnym osobom. Na rynku dostępne są różne modele – na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego idealnego?

Klasyczny taboret do wanny – rozwiązanie dla większości

Najprostszy i najczęściej wybierany jest taboret do wanny. Wykonany jest z plastiku, w siedzisku znajdują się otwory, które usprawniają odpływ wody, a część modeli ma również regulowaną wysokość nóżek. To rozwiązanie dobre dla większości osób poszukujących wygody i bezpieczeństwa w kąpieli. Dzięki niemu, zarówno osoba młoda, jak i starsza może wygodnie umyć dolne partie ciała, czy usiąść na czas mycia głowy. Stosowanie siedziska znacząco zmniejsza ryzyko upadku w wannie, a do tego taki taboret ma uniwersalne rozmiary i jest leciutki, więc łatwo go przenieść z miejsca na miejsce i po kąpieli postawić choćby przed umywalką w celu dalszych czynności higienicznych.

Obrotowe krzesło do wanny – dla osób potrzebujących pomocy

Krzesło do wanny z funkcją obrotową to rozwiązanie idealne dla osób, które potrzebują pomocy osób trzecich podczas kąpieli, szczególnie w trakcie transferu z i do wanny. Taki model umożliwia przesiadkę na krzesło prosto z podłogi, podobnie jakbyśmy siadali tyłem na łóżko, czy kanapę. Następnie wystarczy podnieść nogi się przekręcić w kierunku kąpieli, by móc ją spokojnie wziąć. Dzięki temu osoba pomagająca w tych czynnościach jest zdecydowanie mniej obciążona, bo w razie czego musi pomóc przenieść same nogi, a nie całe ciało, a do tego może się skupić tylko na tej czynności, a nie jeszcze na zapewnieniu bezpieczeństwa.

Krzesło do wanny z oparciem – dla osób z zawrotami

Krzesło z oparciem to rozwiązanie rzadko wybierane do kąpieli, ale bardzo przydatne w przypadku osób, które mają problem z utrzymaniem pozycji swojego tułowia, a także doświadczają zawrotów głowy. Dzięki zastosowaniu oparcia pozycja osoby kapanej jest zdecydowanie stabilniejsza, a w razie pogorszenia samopoczucia może on w kąpieli zwyczajnie odpocząć i się rozluźnić na krześle.