Czym różnią się powszechnie stosowane produkty do prania

Każdy z nas chciałby, aby ubrania zawsze były świeże, czyste oraz pachnące. To wszystko jest zależne od sposobu prania, jak i od tego, jakich produktów piorących na co dzień używamy. Na rynku dostępnych jest ich bardzo wiele rodzajów. Jak wybrać środek piorący, który zaspokoi nasze potrzeby?

Proszek do prania – czy warto go używać?

Proszek do prania jest najbardziej popularnym środkiem piorącym. Używa się go właściwie w każdym polskim domu. Być może jest to silne przyzwyczajenie, ponieważ od lat do prania używało się tylko takich produktów. Zapewne nie bez powodu, ponieważ proszki mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są to produkty, które wykazują bardzo silne właściwości oczyszczające. Możemy być więc pewni, że nasze ubrania będą zawsze świeże. W sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych dostępnych jest bardzo wiele produktów tego rodzaju – każdy znajdzie zatem coś dobrego dla siebie. Wadą proszków do prania jest to, że często nie są dobrze wypłukiwane, a przez to na upranych ubraniach widoczne są nieestetyczne ślady. Taki problem pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy przeładujemy bęben pralki, a więc warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Kapsułki do prania – alternatywa dla proszku

Kapsułki do prania pojawiły się na rynku dużo później niż proszki. Są one nowoczesnym produktem, który zyskał bardzo wielu zwolenników. Kapsułki zajmują mało miejsca, a do tego nie brudzą szuflady dozującej, tak jak na przykład proszki. Dzięki temu nie musimy zbyt często myć pojemnika, ponieważ nie brudzi się, a przez to nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Pamiętajmy jednak, że kapsułki do prania wkładamy wyłącznie do bębna, a nie do szuflady dozującej – wówczas możemy doprowadzić do uszkodzenia pralki.

Granulki do prania oraz płyny do płukania

Wszyscy chcemy, aby nasze pranie było nie tylko czyste, ale również pachnące. Nie ma nic lepszego niż zapach świeżej pościeli. Często jedna proszek lub kapsułki do prania nie wystarczają, aby nadać naszym ubraniom wyjątkowego, świeżego zapachu. W tym celu z pomocą przyjdą nam granulki do prania lub płyny do płukania. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju zapachów, a więc każda osoba znajdzie swój ulubiony. Wystarczy, że granulki do prania wsypiemy razem z pobrudzonymi ubraniami do bębna pralki, a po wyjęciu ich będziemy mogli cieszyć się wspaniałym zapachem. Podobnie działają płyny do płukania, jednak te wlewamy do szuflady dozującej. Pamiętajmy wówczas o utrzymaniu jej w czystości.