7 faktów i mitów na temat picia wody

Woda to źródło życia i każdy o tym wie. Przez lata narosło też wiele mitów na temat wody, o czym trzeba wiedzieć.

Obiegowe opinie czy pewnik? Woda a zdrowie

To, co słyszysz w codziennych rozmowach między ludźmi, czy przeczytasz w Internecie, trzeba zawsze przesiać przez gęste sito informacji. To, że wodę należy oszczędzać, że picie jej w większych ilościach podczas diety czy przy detoksie jest ważne, to wiadomo. Jest jednak sporo niesprawdzonych informacji, w które sporo osób wierzy, co staje się powodem do popełnienia błędów, np. żywieniowych.

Na pewno prawdą jest to, że woda oczyszcza organizm z toksyn. Dzięki niej szybciej się ich pozbędziesz wraz z moczem. Aż 8-% zanieczyszczeń wydostaje się z organizmu w ten sposób. Niezbędne jest więc odpowiednie nawadnianie się, aby proces oczyszczania przebiegał prawidłowo.

Prawdą jest także to, że woda gasi uczucie głodu. Oczywiście, nie chodzi tu o magiczne spalanie kalorii, ale o pośredni wpływ na ten proces. Warto więc wypić więcej szklanek wody, niż podjadać między posiłkami. Uczucie sytości będzie towarzyszyło Ci częściej, a nawracające myśli o głodzie zdecydowanie rzadziej.

Osoby cierpiące na bóle głowy również docenią wartość wody, popijając ją cały dzień w niewielkich ilościach. Przepływ krwi zostanie usprawniony, co wpłynie na zminimalizowanie bólu i lepsze ogólne samopoczucie.

Generatory wody – co to takiego?

Generator wody wodorowej to inaczej przenośne jonizatory, które nasycają wodę aktywnym wodorem. Wiadomo, że pierwiastek ten jest naturalnym przeciwutleniaczem, który wiąże wolne rodniki tlenowe. Oprócz tego generatory wody wpływają na zmianę potencjału redukcyjnego z dodatniego na ujemny. Dzięki temu urządzeniu cząsteczki wody są lepiej przyswajalne przez organizm. Za jego pomocą można też produkować kwaśną wodę, która dezynfekuje i usuwa bakterie. Warto też wspomnieć, że generator wody wodorowej eliminuje niemiłe zapachy wody, poprzez separowanie od siebie cząsteczek wodoru, tlenu i ozonu.

Te niewielkie urządzenia mogą działać na tradycyjnej elektrolizie lub są wyposażone dodatkowo w membranę SPE. To drugie rozwiązanie pomaga osiągnąć najwyższe walory smakowe wody, ponieważ nie wytwarzają się podczas jonizowania uboczne szkodliwe produkty takie jak chlor czy ozon. Co więcej, generator wody wodorowej stosowany jest też do nasycania wody w butelkach plastikowych PET wodorem.

Jakie zalety wykazuje aktywny wodór H2? Jest źródłem energii, nośnikiem elektronów oraz wchodzi w skład większości związków. Oprócz tego wodór w takiej postaci jest naturalnym przeciwutleniaczem. Redukcja wolnych rodników przebiega w sposób bardzo naturalny, ponieważ efektem końcowym jest woda.

Wodór w postaci cząsteczkowej działa o wiele silniej niż witamina C1 i działa tam, gdzie nie docierają inne związki – na poziomie jądra komórki.

To wszystko jest możliwe dzięki generatorowi wody wodorowej, kompaktowemu urządzeniu, które możesz zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd.

Woda i oszczędność

Prawdą jest także to, że myjąc naczynia w zmywarce, można znacznie oszczędzić wodę. Ręczne mycie wiąże się z użyciem ok. 30 litrów wody, natomiast urządzenie pobierze ich ok. 10, a nawet mniej. Oczywiście należy też zadbać o oszczędzanie wody w czasie codziennej toalety. Bagatelizowanie informacji o możliwym deficycie wody jest duży błędem, ponieważ w ten sposób dokłada się swoją cegiełkę do marnowania jej zasobów.