Jak kupować ubranka dla dzieci?

Mogłoby się wydawać, że zakup ubranek dla naszych dzieci to żadne wyzwanie. Niekiedy jednak okazuje się, że nie jest to tak łatwe zadanie. Warto poznać kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy kierować się podczas wybierania garderoby dla dziecka. Wówczas zakupy z pewnością będą łatwiejsze.

Odpowiedni rozmiar ubranka dla dziecka

Dobranie rozmiaru ubrania dla naszego dziecka może na początku przysparzać nam pewne trudności, szczególnie, jeśli po raz pierwszy zostaliśmy rodzicami. Nie orientujemy się wówczas jeszcze zbyt dobrze w rozmiarówkach dziecięcych, a jak wiadomo, różnią się one od siebie w zależności od tego, z jaką firmą produkującą ubranka mamy akurat do czynienia. Nasze dziecko ponadto na początku będzie rosło niezwykle szybko, a więc zakup nowych ubranek będzie bardzo często koniecznością. Świeżo upieczonych rodziców mogą nieco przerażać te realia, ale należy podejść do tego na spokojnie – wszystkiego z czasem się nauczymy. Ważne, aby ubranko dla naszego dziecka nigdy nie było za ciasne. Jeśli maluchowi będzie niewygodnie, to z pewnością da to po sobie poznać, stając się ponadprzeciętnie marudny, a tego chcemy przecież uniknąć. Największym problemem będzie zorientowanie się w rozmiarówkach poszczególnych firm. To, że nasze dziecko nosi ubranko w danym rozmiarze kupione w jednym sklepie, nie znaczy, że jego rozmiar będzie taki sam przy ubranku z innego sklepu. Jeśli nie jesteśmy jeszcze wystarczająco zorientowani, warto na zakupy zabierać ze sobą centymetr, dzięki któremu szybko nabierzemy potrzebnej wiedzy na temat rozmiarówek u poszczególnych producentów. Na początku nie warto niczego oceniać „na oko”, gdyż okazuje się, że często nasze przekonania są mylne, a do domu wracamy z za dużym, bądź z za małym ubrankiem.

Single jersey czy inna dzianina na ubranko dla dziecka?

Kolejnym bardzo ważnym aspektem przy wybieraniu ubrań dla naszego dziecka jest to, z jakiego materiału mają być one wykonane. Dużą popularnością cieszą się obecnie ubranka wyprodukowane z dzianiny single jersey. Jest ona niezwykle delikatną dzianiną, co jest dużym atutem, biorąc pod uwagę bardzo wrażliwą skórę maluchów. Single jersey charakteryzuje się również dużą przewiewnością, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko przegrzania naszego dziecka, nawet w najbardziej gorące, letnie dni. Przy zakupie ubranek dla dzieci warto zwrócić uwagę na skład dzianiny. Co prawda domieszka sztucznych materiałów sprawia, że ubranko staje się bardziej elastyczne, jednak w przypadku dzieci sztucznych dodatków powinno być jak najmniej. Zwróćmy uwagę także, czy dzianina, z której wyprodukowane jest ubranko, które zamierzamy kupić, będzie w pełni bezpieczna dla naszego malucha, a więc na przykład czy posiada wszelkie niezbędne atesty.

Nowe czy używane ubranka dla dziecka?

Oczywiste jest, że dzieci, szczególnie na początku swojego życia, rosną bardzo szybko. W związku z tym ich ubranka równie prędko stają się za krótkie oraz za ciasne. Niekiedy zdarza się, że konkretne śpioszki założymy dziecku zaledwie jeden raz, ponieważ okazuje się, że w mgnieniu oka stały się za małe. Co zrobić z takimi ubrankami, które właściwie są jeszcze w stanie idealnym? Wiele osób decyduje się na sprzedaż tego typu rzeczy w okazyjnych cenach. Cieszą się one dużą popularnością. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem i nie możemy pozwolić sobie na zakup tylko nowych ubranek, warto rozważyć opcję kupna używanych rzeczy. Pamiętajmy jednak, aby po zakupie dokładnie je zdezynfekować, piorąc w przynajmniej 60 stopniach Celsjusza. Warto wspomnieć, że dzięki kupowaniu używanych rzeczy przyczyniamy się dodatkowo do ochrony naszej planety, a więc jesteśmy bardziej ekologiczni.