Akcesoria do przyczep kempingowych – co zabrać, żeby obyło się bez nerwów?

Akcesoria do przyczep kempingowych – co zabrać, żeby obyło się bez nerwów?

Walizki pękające w szwach, ubrania upakowane do granic możliwości, a między nimi mnóstwo przydasiów. Tuż przed pakowaniem lista, która i tak nie znalazła zastosowania, bo co rusz przypominaliśmy sobie, że musimy zabrać to, czy tamto. Najlepiej cały dom. Właśnie a może to jest najlepszy pomysł zabrać dom zamiast walizek?

Nie wynaleziono jeszcze lawet, na które można zapakować cały nasz dobytek. Jest już na świecie coś mniejszego, co pojedzie, a raczej zawiezie nas wszędzie i da namiastkę domu w pięknym, wakacyjnym miejscu. Mowa tu o przyczepie kempingowej.

Co daje nam przyczepa kempingowa?

Nie jest może tania i łatwa w utrzymaniu, jednak jeśli jesteśmy w jej posiadaniu, jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Dlaczego? Ponieważ możemy pojechać na łono natury i nie musimy bukować miejsca w hotelu, czy rozbijać namiotu. W przyczepie, mimo że trochę ciasno możemy czuć się swobodnie, jak w domu. Daje ona możliwość odpoczynku, przygotowania domowego obiadu czy zrobienia prania. Nie jest to może rozwiązanie dla wygodnickich, jednak na pewno dla domatorów, osób kochających naturę i swobodę. Posiadając przyczepę kempingową, można objechać cały kraj i nie tylko, spędzić całe dwa miesiące wakacji z daleka od domu co chwila zmieniając położenie, zwiedzając i odpoczywając w ulubionych miejscach.

Akcesoria do przyczep kempingowych

Gadżety, które możemy zabrać do przyczepy kempingowej, dzielimy na niezbędne, przydatne i wymysły producentów. Na początek pomyślmy, gdzie jedziemy, na jak długo i jakie mamy podstawowe potrzeby oraz co najważniejsze, czego nam brakowało na poprzednim wyjeździe, o ile był. Jednym z problemów, którego się raczej nie spodziewamy, jest ustawienie przyczepy, szczególnie jeżeli wybierzemy się w tereny pagórkowate, górzyste. Przyczepa ustawiona pod skosem w obojętnie która stronę sprawia, że szklanki i talerze chcą zjechać ze stołu, a my mamy uczucie, że za chwilę spadniemy z łóżka. Zamiast godzinami manewrować pojazdem i ustawiać go co rusz w inną stronę można zaopatrzyć się w kliny poziomujące pod koła, które znacznie ułatwią sprawę złapania poziomu przyczepą. Jakie akcesoria do przyczep kempingowych zabierzemy ze sobą zależy w dużej mierze gdzie jedziemy.

Co robić, kiedy pogoda nie rozpieszcza

Dobrze jest też pomyśleć, jak będziemy spędzać czas, kiedy np. będzie bardzo wietrznie bądź będzie padać deszcz. Przed słońcem ochroni nas markiza, jednak biorąc pod uwagę zmienność pogody w różnych rejonach, namiot będzie miał większe zastosowanie. W środku przyczepy kempingowej zmieszczą się wszyscy, którzy nią przyjechali, jednak cały dzień spędzony wspólnie na tak małej przestrzeni może przysporzyć sporo nerwów. Dobrym pomysłem będzie dostawka namiotowa do samochodu. Ochroni ona przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi oraz znacznie powiększy przestrzeń, po której będziemy mogli się poruszać. Przy wyborze namiotu dostawnego sprawdźmy, czy jest nieprzemakalny. Może od być rozstawiony cały czas jednak nie powinniśmy zostawiać w nim cennych rzeczy, które mogłyby spodobać się innym, mniej uczciwym podróżnikom.

Wyjazd wakacyjny ma za zadanie zapewnić nam odpoczynek najlepiej na świeżym powietrzu. Aby maksymalnie wykorzystać taką możliwość, należy zastanowić się, jak chcemy jeść posiłki. Oczywiście da się zjeść na szybko w przyczepie i ruszyć na zewnątrz jednak takie rozwiązanie wygląda słabo przy długim posiłku na łonie natury. Do tego przydadzą nam się składane meble kempingowe, które z łatwością zmieszczą się do przyczepy. Przed wyjazdem należy koniecznie sprawdzić stan samochodu i przyczepy, szczelność i napełnienie butli z gazem, instalacji elektrycznej i wodnej, stan podwozia, akumulatora, zapasowe koło, sprawność kuchenki do gotowania. Jeśli zadbamy o to wszystko i jeszcze zrobimy solidne zakupy, na pewno nasz wyjazd obejdzie się bez nerwów.