Jaki wybrać ręcznik na basen?

Gdy jesteśmy częstymi bywalcami na basenie najlepiej, jeśli nic nie zakłóci miło spędzanego czasu. Wybierając się na basen, trzeba spakować wszystkie niezbędne rzeczy: kostium kąpielowy, klapki, okulary do pływania oraz ręcznik, który może znacząco wpłynąć na nasz komfort. Jaki będzie najlepszy?

Jakie ręczniki można zabrać na basen?

Dotychczas najczęściej wybieranymi ręcznikami były te wykonane ze 100% bawełny, ponieważ jest to naturalne włókno, które bardzo dobrze wchłania wodę. Poza tym dobrze jest, jeśli ręczniki są grube, szczególnie jeśli mają służyć do leżenia na nich. Warto wiedzieć, że im wyższa gramatura ręcznika tym ręcznik jest grubszy i bardziej mięsisty. Ręczniki o gramaturze 300-400 g/m2 lub 450-500 g/m2. Minusem bawełnianych ręczników o najwyższej gramaturze jest to, że gdy są mokre, stają się ciężkie i bardzo długo schną. Nie każdemu odpowiada dźwiganie ciężkich ręczników z basenu tym bardziej, jeśli zaraz po nim trzeba jechać np. do pracy. Jeśli nie rozwiesimy mokrych ręczników, bardzo szybko zbutwieją i zaczną brzydko pachnieć.

Obecnie coraz popularniejsze są ręczniki z włókna bambusowego, które ma właściwości bakteriobójcze, a także ręczniki z mikrofibry, które mają właściwości szybkoschnące. Oprócz tego, że szybko schną, bardzo dobrze chłoną wodę. Poza tym są cienkie, a co za tym idzie, bardzo mało ważą, zatem wydają się idealne na basen. Ze względu na te wszystkie cechy, ręczniki z mikrofibry są doskonałym wyborem dla pływaka, który trenuje na basenie rano i po południu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ręczników na basen?

Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na wielkość, nie może być za mały lub za duży. Ręcznik do osuszenia ciała może być rozmiarów- 40×60 cm lub 60×90 cm. Plażowy ręcznik powinien mieć przynajmniej 60x100cm. Kolejną ważną sprawą jest gramatura ręcznika, im wyższa, tym lepiej, ponieważ będzie lepiej chłonął wodę. Oprócz gramatury i rozmiaru trzeba zdecydować, z jakiego włókna powinien być ręcznik na basen- bawełniany, bambusowy, czy z mikrofibry. Ważne jest również wykończenie tkaniny, które powinno być solidne, aby ręcznik po praniu nie stracił kształtu i estetycznego wyglądu.

Wybierając ręcznik na basen dla dziecka lub niemowlaka, trzeba mieć na uwadze, że oprócz osuszania ciała służy do jego ogrzania. Dobrym pomysłem jest ręcznik typu ponczo z kapturkiem lub zwykły ręcznik niemowlęcy z kapturkiem. Dzięki takim ręcznikom można szybko i skutecznie otulić dziecko. Okrycie niemowlaka na basenie jest bardzo ważne ponieważ maluch bardzo szybko może ulec wyziębieniu.