Sposoby na poprawę cery

O wygląd i kondycję skóry trzeba dbać każdego dnia, szczególnie jesienią i zimą, kiedy twarz wystawiana jest na wiatr i mróz. Poprawa cery to nie tylko odpowiednie kosmetyki. Warto też zadbać o skórę od środka. Jakie sposoby na poprawę cery sprawdzą się przez cały rok?

Odpowiednia pielęgnacja cery każdego dnia

Wygląd cery często odzwierciedla tryb życia. Zmęczenie, życie w stresie, nieodpowiednia dieta, używki – to wszystko widać na twarzy. Szara pozbawiona blasku skóra, cienie pod oczami, pogłębiające się zmarszczki  – jak zapobiec tym niekorzystnym zmianom? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią dietę bogatą w witaminy i składniki mineralne. Czasem warto sięgnąć po suplementy diety i zestawy witamin, które uzupełnią niedobory negatywnie wpływające na stan cery. Przykładowo lizyna wspomoże produkcję kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry. Bardzo ważny jest też odpowiedni dobór kosmetyków:

– cera tłusta wymaga pielęgnacji, która oczyści zaskórniki, zadba o prawidłowy poziom sebum, usunie jego nadmiar i uchroni przed nadmiernym przetłuszczaniem

– cera sucha i wrażliwa potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i ochrony przed przesuszeniem

– cera naczynkowa, wrażliwa i delikatna, wymaga wzmocnienia, ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i właściwego nawilżenia przez cały dzień

Warto też raz na jakiś czas przeprowadzić na swojej skórze zabiegi z wykorzystaniem serum czy kosmetyków w kapsułkach o skoncentrowanej formule. Takie zabiegi szybko odżywią skórę i zapewnią jej zdrowy i ładny wygląd.

Niedobór aminokwasów, czyli jak lizyna wpływa na poprawę cery?

Wśród aminokwasów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu znajduje się lizyna. Na jej niedobór narażeni są przede wszystkim weganie, ponieważ głównym naturalnym źródłem jej pochodzenia są produkty mięsne. Lizyna ma wpływ na wygląd i kondycję cery, ponieważ przyczynia się do tworzenia kolagenu, którego ubytek wpływa na powstawanie zmarszczek. Ten aminokwas jest też bardzo ważny w walce z wirusem opryszczki. Niedobór lizyny ma wpływ na powstawanie tzw. zimna. Suplementy diety z lizyną polecane są także w przypadku wypadających włosów czy problemów z anemią.