Jak odprężyć się po całym dniu?

Długa, ciepła kąpiel to idealny sposób na relaks po wyczerpującym dniu. Odprężające właściwości gorącej kąpieli można zwiększyć przez dodanie do wody olejków eterycznych, soli czy specjalnych kul, które rozpuszczają się w wodzie. W jaki sposób takie produkty wpływają na organizm? Dlaczego warto stosować je podczas kąpieli?

Niezwykłe właściwości gorącej kąpieli

Gorąca kąpiel to doskonały sposób na relaks po męczącym dniu. To nie tylko odprężenie, ale również wiele prozdrowotnych korzyści. Gdy do wanny doda się kule do kąpieli, olejki eteryczne lub sól, to ciało otrzyma dodatkową dawkę relaksu i zdrowia. Jak ciepła woda wpływa na organizm? Dlaczego warto regularnie zażywać gorących kąpieli?

– zmniejsza się napięcie mięśni, poprawia się ich elastyczność, a tym samym następuje odprężenie organizmu

– poprzez pot organizm pozbywa się toksyn

– poprawia się krążenie krwi

– zwiększa się odporność organizmu

– zmniejsza się napięcie i ból stawów

Gorącą kąpiel można porównać do masażu – ciało jest wypoczęte i rozluźnione. Jeśli w wannie rozpuści się kule do kąpieli, to korzyści będą jeszcze większe.

Kule do kąpieli, sole i olejki, czyli jeszcze więcej relaksu w wannie

Gorąca woda powoduje rozszerzanie się porów. W ciepłej wodzie ciało lepiej przyjmuje składniki zawarte w różnych kosmetykach do kąpieli. Dlatego warto do wody dodać olejki eteryczne czy kule do kąpieli, które spotęgują uczucie odprężenia i dodatkowo korzystnie wpłyną zarówno na samopoczucie, jak i na wygląd skóry. Tego typu produkty nie tylko nawilżają skórę, odżywiają ją, ale pomagają się odprężyć i zrelaksować. Kule do kąpieli często mają w swoim składzie olejki eteryczne, dzięki którym we własnej łazience można sobie urządzić domowe spa z aromaterapią. By korzystać z niezwykłych właściwości kuli wystarczy włożyć ją do wanny z ciepłą wodą i poczekać aż kula się rozpuści. Zawarte w niej składniki zmiękczą naskórek, przygotowując ciało do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Kule do kąpieli poprawiają samopoczucie i pomagają zmniejszyć uczucie napięcia mięśniowego. Warto ich używać podczas kąpieli, ponieważ gwarantują relaks i odprężenie, a duży wybór produktów pozwala dopasować zapach, kolor czy dodatkowe składniki do swoich preferencji.