Jak odżywić swoją skórę?

Skóra codziennie narażona jest na działanie czynników atmosferycznych takich jak wiatr, słońce czy zanieczyszczenia powietrza. Z wiekiem jest też coraz mniej odporna i bardziej wrażliwa. Jak odżywić skórę i zapewnić jej zdrowy wygląd i dobrą kondycję każdego dnia?

Parafina – składnik kosmetyków odżywiających skórę

Skład kosmetyków to dość długa lista nazw, wśród których bardzo często znajduje się też parafina. Jest to związek uzyskiwany w wyniku destylacji ropy naftowej. Po dokładnym oczyszczeniu używa się go przy produkcji kosmetyków i farmaceutyków. Parafina charakteryzuje się różnymi właściwościami cenionymi w kosmetologii:

– działa powierzchniowo, czyli nie wchłania się

– natłuszcza

– chroni przed utratą wody

– zmienia stan skupienia pod wpływem temperatury

– jest odporna na działanie promieni UV

Parafina wykorzystywana jest do produkcji kremów i balsamów przeznaczonych do pielęgnacji skóry suchej i podrażnionej. Używa się jej też w kosmetykach dla dzieci. Jest składnikiem, który nie tylko chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi (zimno i wiatr), ale też wspomaga jej regenerację i odżywienie.

Parafina – idealna na suchą skórę dłoni i stóp

W gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się ją do zabiegu, który odżywia dłonie i stopy. Taki zabieg można tez wykonać samodzielnie. Parafina powinna być podgrzana do temperatury ok. 50°C. Można to zrobić w specjalnym urządzeniu (tzw. woskownica lub parafiniarka) lub w kąpieli wodnej. Dłonie oraz stopy należy wcześniej przygotować do zabiegu przez wykonanie delikatnego peelingu i masażu. Następny krok to nałożenie serum odżywczego lub maseczki. Po nałożeniu kosmetyków należy dwa lub trzy razy umieścić dłonie lub stopy w ciepłej parafinie, następnie owinąć je folią i założyć rękawiczki, które zatrzymają ciepło na dłużej. Po kilkunastu minutach można zdjąć rękawiczki i folię oraz usunąć resztki parafiny. Po zabiegu skóra będzie wygładzona, nawilżona i jędrna. Efekty widoczne są natychmiast. Parafina to doskonały sposób na szybkie odżywienie przesuszonej skóry. Można ją bez problemu dostać w aptece, by samodzielnie przygotować w domu odżywczy i regenerujący zabieg na skórę.