Superfoods – czyli produkty, które warto spożywać

Superfoods, czyli produkty, które stanowią prawdziwe bomby witaminowe, dostarczają przy okazji wielu drogocennych składników mineralnych i mają ogromny wpływ na wiele procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Łatwo je zdobyć, przyrządzić i spożywać. Po jakie produkty warto sięgnąć?

Zdrowe produkty o niezwykłych właściwościach, czyli parę słów o polskich superfoods

Mianem superfoods określa się produkty, które są naturalne i nieprzetworzone i mają niezwykły wpływ na ludzki organizm. Do tej kategorii zalicza się sporo egzotycznych produktów, takich jak jagody goji, acai, camu camu czy nasiona chia, jednak nie zabraknie tam też typowo polskich darów natury. Sposobów na wykorzystanie superfoods jest naprawdę dużo, dlatego każdy może włączyć je do swojego codziennego menu. Wśród zdrowej polskiej super żywności znajduje się m.in.:

– źródło błonnika, wapnia, potasu i magnezu, czyli dynia, którą można wykorzystać do zup, gulaszu czy jako składnik ciasta

– źródło witaminy C, E i K, czyli jarmuż, który sprawdzi się jako dodatek do zup czy składnik pesto i koktajli

– antywirusowy, antybakteryjny i przeciwgrzybiczy miód, który można dodawać do herbaty, deserów czy po prostu rozpuścić w szklance wody i wypić

Takich zdrowych produktów, o niezwykłych prozdrowotnych właściwościach jest więcej. Warto używać ich na co dzień, by zadbać o swój organizm i dostarczać witamin i składników mineralnych, które zapewnią prawidłowe funkcjonowanie całego ciała.

Acai – egzotyczna bomba witaminowa

Produkty zaliczane do superfoods dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością. Można dostać je w aptekach, ale coraz częściej pojawiają się też na półkach supermarketów. Egzotyczne produkty dostępne na polskim rynku to prawdziwe bomby witaminowe. Można je spożywać w postaci soków, tabletek czy suszonych owoców. Bardzo popularne są pochodzące z Ameryki Południowej jagody acai, które ceni się przede wszystkim za bogactwo witamin i składników mineralnych, korzystny wpływ na zapobieganie chorobom układu krążenia, opóźnianie procesów starzenia i wspomaganie procesów trawiennych. Acai cenione są też za swoje właściwości hamujące rozwój komórek nowotworowych ze względu na dużą zawartość przeciwutleniaczy. Superfoods, te polskie i zagraniczne, to produkty, które łatwo kupić. Wprowadzenie wybranych pozycji do codziennego menu przyniesie same korzyści dla całego organizmu.