Jak przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej?

Walka z nadwagą czy chęć poprawy sylwetki to wyzwania, które wymagają wielu wyrzeczeń. Każdy, kto chce się pozbyć zbędnych kilogramów, musi zmienić swój dotychczasowy tryb życia. Dieta, zwiększona aktywność ć fizyczna, a przede wszystkim samozaparcie. Czy da się przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej?

Tkanka tłuszczowa – jak się jej pozbyć?

Bez względu na to, czy chce się poprawić swoją kondycję czy zrzucić zbędne kilogramy, trzeba liczyć się w pewnymi wyrzeczeniami i z wprowadzeniem do swojego życia zmian. Każda aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. Nawet zwykły spacer przynosi korzyści. Nie tylko pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej, ale poprawia samopoczucie i zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. Jeśli celem aktywności fizycznej jest nie tylko poprawia kondycji, ale również spalanie zbędnego tłuszczu, to ćwiczenia powinny spalać więcej kalorii niż dostarcza się organizmowi. Trening powinien być połączony z odpowiednią dietą. Organizm spala tkankę tłuszczową już od pierwszej fazy ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że największe spalanie następuje dopiero po jakimś czasie – mniej więcej po 30 minutach w zależności od intensywności treningu.

Przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej

Regularna aktywność fizyczna korzystnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Aby przyspieszyć ten proces należy:
– zwiększać intensywność treningów
– ograniczyć w diecie produkty bogate w cukry proste i tłuszcz
– wprowadzić do menu produkty, które poprawią metabolizm np. warzywa zawierające błonnik, zieloną herbatę czy warzywa i owoce zawierające dużo witaminy C
– wprowadzić zmiany w nawykach żywieniowych
– unikać podjadania i jedzenia późnych kolacji
– wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie

Osoby, które trenują i stosują się do zasad zdrowego żywienia mogą też sięgnąć po tzw. termogeniki, czyli suplementy diety, które wspomagają i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Wśród tego typu preparatów można wymienić Therm Line Fast, 2Be Slim czy SlimStrong. Składniki zawarte w takich suplementach (kofeina, kapsaicyna, zielona kawa czy sinetrol) pobudzają spalanie tłuszczu, przyspieszają przemianę materii i przyczyniają się do spadku wagi. Należy pamiętać, że tego typu preparaty mają działanie wspomagające i nie zastąpią treningu oraz odpowiedniej diety.