Jak wybrać ochraniacz do łóżeczka?

Bycie mamą, tatą, rodzicem zawsze stawa przed człowiekiem nowe wyzwania, bez względu na to czy i jak długo przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Przyszły rodzic zadaje sobie wiele pytań dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa maluszka. Niewątpliwie jednym ze sposobów na dbanie nie tylko o komfort ale i o bezpieczeństwo małego człowieka jest inwestycja w odpowiednie łóżeczko oraz ochraniacz.

Wprawdzie w dzisiejszych czasach szczebelki w łóżeczkach dla dzieci są dość gęsto rozmieszczone, jednak nadal istnieje ryzyko, iż dziecko może zaklinować między nimi główkę lub inną część ciała. Dlatego warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości ochraniacz do łóżeczka.

Wybierając ochraniacz na szczebelki należy zwrócić uwagę na:

– sposób w jaki mocowany jest materac (sznurki, napy, tasiemki muszą być wykonane z mocnych, solidnych materiałów, których dziecko samodzielnie nie rozwiąże czy nie odepnie);
– materiał- koniecznie naturalny, miękki i przyjemny w dotyku np. bawełniany;
– wymiary – odpowiednie do wysokości i szerokości szczebelków i łóżeczka dziecka;
– wiek dziecka i ruchliwość dziecka – im dziecko starsze i bardziej ruchliwe tym wyższej jakości ochraniacz należy zakupić;
– długość – na rynku dostępne są materace krótkie ( lepsze na ciepłe pory roku) oraz długie (na chłodne pory roku);
– wzór oraz odcień – bardzo istotne nie tylko ze względów estetycznych ale również z punktu widzenia samopoczucia dziecka, wzór powinien być przyjazny, nie wzbudzający negatywnych emocji np. lęku, strachu.
– opinie innych rodziców – jeśli mamy możliwość warto skonsultować się z opinią doświadczonych rodziców czy położnej.
Dokonując wyboru kierujmy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem oraz intuicją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *